Przyszedł czas sezonu na kleszcze

Przyszedł czas sezonu na kleszcze

Wszelkie spacery po lesie powinniśmy monitorować, jak tylko się da, szczególnie jeśli są z nami dzieci. Spacery po lesie mogą być niebezpieczne nawet wczesną wiosną, ponieważ lekkie zimy powodują, że kleszcze nie wymierają podczas zimowego czasu i zagrażają nam już od pierwszych cieplejszych podmuchów, kiedy decydujemy się na spacery na łonie natury. Dzisiaj na szczęście medycyna jest już na tyle zaawansowana, że borelioza, która wywoływana jest przez kleszcze, jest uleczalna. Można z nią walczyć nowoczesnymi metodami w takich miejscach jak BioCare.

Uważaj na te sygnały

Objawy boreliozy przypominają na pierwszy rzut oka objawy ciężkiej grypy, dlatego szczególnie podczas wiosennych spacerów można nie zwrócić na nie zbytniej uwagi i próbować leczyć je środkami przeciwgorączkowymi oraz środkami na przeziębienie. Boreliozie jednak towarzyszy jeszcze ogromny ból stawów, który jest jakby wyróżnikiem. Na ciele zaś w miejscu ukąszenia pojawia się rumień, również będący znakiem charakterystyczny.

Szukaj pomocy

Jeszcze do niedawna borelioza była ciężką, nieuleczalną chorobą; dzisiaj na szczęście to stanowisko się zmieniło. metoda stosowana przez BioCare w walce z boreliozą jest koinfekcja generatorem plazmowym. Wszystkie zabiegi odbywają się zawsze po dogłębnych zdiagnozowaniu pacjenta i określeniu dokładnych patogenów, jakie należy podczas zabiegu zwalczyć. Metoda ta jest bardzo skuteczna, a więc i coraz powszechniej stosowana.

2 myśli na temat “Przyszedł czas sezonu na kleszcze

  1. Od razu czuję się jakoś bezpieczniej kiedy wiem, że istnieje sposób na boreliozę – moja córka uwielbia spacery po lesie.

Dodaj komentarz